Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator


Informace o Benátkách

Benátky neboli Venezia jsou hlavním městem severní oblasti Itálie, Benátska. Slavné jsou především díky síti kanálů, které protkávají celé město. V nich spatříte plout tradiční gondoly. Díky nízké nadmořské výšce se občas setkáme se záplavami, takovým dnům se říká acqua alta. Historie Benátek sahá až do 5. století našeho letopočtu. Z malé osady se během několika století stala významná republika (město mělo samostatné orgány), která se podílela na světovém obchodu. Benátčané byli skvělými obchodníky, zaměřili se především na obchod s orientem.

Benátský karneval  karneval Benátky  Benatky karneval

Od středověku byly do bahna zaráženy stovky tisíc kmenů, které do dneška poskytují oporu domům, palácům, mostům a náměstím. Tato nádherná scenérie se tísní na 119 menších či větších ostrovech. Dopravu po městě umožňuje více než 150 kanálů, přes které se klene zhruba 150 mostů. Hlavním příjmem je cestovní ruch, Benátky navštíví každoročně zhruba 12 milionů turistů. Benátky jsou členěny na 6 územních čtvrtí.Dnešní Benátčané jsou trochu svérázní. A aby také ne, mají to v genech. Jejich předci dokázali vybudovat z malého městečka významnou republiku, ze které měl strach i samotný Napoleon. Nakonec ji celou vyplenil a vykradl. K hostů se však chovají s pokorou. Turistické služby jsou na nejvyšší úrovni.

V krásných Benátkách očekávejte také monumentální stavby a památky, muzea a galerie s významnými díly, bohatý kulturní život a tradiční výrobky. Nejznámější kulturní akcí je Benátský karneval, který město promění v jedno velké jeviště. Další významnou kulturní akci je Benátské Bienale a Benátský filmový festival. Velmi známá je také vysokoškolská univerzita la Universida Ca’ Foscari di Venecia, kde se studují jazyky jako je čínština a další obory jako ekonomie.

Benátky na videu


Hotely v Benátkách

Odkazy


Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, odkazy