Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator


Muzea a galerie v Benátkách

I přesto, že Benátky jsou poměrně malým městem, nalezneme zde více než dvacet muzeí a galerií. Většina z nich je věnována historii města a umělcům spjatým přímo s Benátkami. Sbírky místních muzeí jsou považovány za velmi cenné a unikátní. Téměř všechna muzea mají jeden den v týdnu zavřeno a otevírací doba je různá.

Galerie dell'Accademia

V tomto muzeu uvidíte nejúplnější sbírku benátského malířství od 14. do 18. Století. Nejznámějšími umělci, kteří zde mají svá díla, jsou Paola Veneziana, Canaletta, Andrea Mantegni a Francesco Guardi. Zastoupeni jsou však téměř všechna jména benátského malířského umění. Vstupné činí 12 Eur (spolu s Palazzo Grimani), občané EU do 18ti let mají vstup zdarma.

info: www.galerieaccademia.org

Galleria Internazionale d'Arte Moderna

Neboli muzeum moderního umění. Téměř všechny vystavené exponáty pocházejí z expozice Bienále 1895. Významná díla město zakoupilo a vystavilo právě v tomto muzeu. Další předměty ve sbírce pocházejí se soukromých darů. Vstupné činí 10 Eur, děti 7,50 Eur.

info: www.museiciviciveneziani.it

Guggenheim Collection (Palác Venier Fondaz)

Peggy Guggenheim byla Američanka, která žila v Benátkách více než 30 let. V roce 1949 zakoupila Palác Venier Fondaz u Canal Grande a nashromáždila v něm velmi zajímavou sbírku uměleckých děl. Od roku 1980 v místě funguje muzeum věnované sbírce Peggy Guggenheim. Mezi známými autory, jejichž díla jsou k vidění, jmenujme Picassa, Dalího, Miró, Magritta, Pollocka a spoustu dalších. Guggenheimovi zakládali muzea po celém světě, například v Bilbau, New Yorku nebo Berlíně. Vstupné činí 16 Eur a pro studenty 9 Eur.

info: www.guggenheim-venice.it

Galleria Franchetti

Ca' d'Oro je po Dóžecím paláci další velmi významnou stavbou v Benátkách. Se všemi uměleckými díly byl odkázán italskému státu. Vstup stojí 6,50 Eur.

info: www.cadoro.orgKnihovna Marciana

Je nejvýznamější knihovnou nejen v Benátkách, ale v celé oblasti Benátska. V jejích útrobách nalezneme řadu velmi vzácných rukopisů z nejrůznějších koutů světa. Pojmenována byla po Svatém Markovi.

Museo Archeologico

Neboli také muzeum archeologie v sobě skrývá římské a řecké sochy z mramoru a bronzu, keramiku a mince. Toto muzeum bylo založeno roku 1523 kardinálem Domenicem Grimanim. Mimo jiné mohou návštěvníci shlédnout také vázy, portréty slavných Římanů, drahokamy nebo šperky.

info: www.artive.arti.beniculturali.it

Museo Diocesano di Arte Sacra

Toto muzeum sakrálního umění vystavuje především zlatnické práce ze středověku, zdobené kodexy, malé oltáře a další diecézní díla.

info: www.museodiocesanovenezia.it

Museo Correr

Muzeum vzniklo z popudu Teodora Correra, který věnoval celou svou soukromou uměleckou sbírku. Nalezneme v ní mapy, obrazy, mince, sklo, zbraně nebo vzácné dokumenty.

info: www.museiciviciveneziani.it

Museo Corto Maltese

Toto muzeum je věnováno komiksové postavičce Corta Maltese a jeho autorovi Hugo Prattovi. Vstupné činí 6 Eur

info: www.lacasadicorto.it

Museo Ebraico

V tomto muzeu máte možnost shlédnout židovské rukopisy, kultovní předměty a dokumenty o kulturním životě židů v benátském ghettu. Za vstupenku zaplatíte 10 Eur.

info: museoebraico.it

Museo Orientale

Orientální muzeum je přístupné veřejnosti od roku 1927. Sbírku, která původně čítala více, než 30 000 předmětů nashromáždil při své dlouhé cestě orientem Jindřich Bourbon-Parma.

info: www.arteorientale.org

Museo Storico Navale

Toto muzeum ukazuje Benátky jako obrovskou námořní mocnost. Krom nejrůznějších námořních předmětů zde nalezneme také malé modely plachetnic.

info: www.marina.difesa.it

Museo dell'Opera

V tomto muzeu máte možnost shlédnout původní základy Dóžecího paláce.

Další muzea pak jsou Pallazo Grassi (muzeum současného umění), Tesoro Merciano (chrámový poklad), Museo del Vetro, Museo di Torcello (archeologická sbírka), Setecento Italiano (barokní a rokokové exponáty), Museo Marciano (muzeum s liturgickým náčiním), Merletto di Burano (krajkářské) a Museo della Musica (houslařství).

muzea

Hotely v Benátkách

Odkazy


Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, odkazy