Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator


Doporučené trasy - Průvodce Benátkami

Srdcem Benátek k Ponte di Rialto

Co vše na této trase uvidíme? Procházka začíná na Accademia Brücke, ze kterého je krásný výhled na Canal Grande. Projdeme kolem Galleria dell Accademia až k nábřeží Zattere a pobřežní promenádě s kostelem Gesuati. Cesta pokračuje dál podél výrobny gondol, kostela San Trovaso a San Sebastiano. Dále uvidíme Scuola Grande dei Garmini a kostel Carmini. Pokračujeme přes Campo Santa Marggerita (dům bratrstva Koželuhů) až ke kostelu San Pantalon. Dále na Campo di San Rocco, kde se nachází Scuola Grande di San Rocco a kostel Frari. Odtud přejdeme na Campo di San Polo se stejnojmenným kostelem San Polo. Procházka končí na mostě Rialto. Cestou je k vidění spousta dalších kostelů, které ani nevím, jak se jmenují :).
Mapka ke stažení:
procházky po Benátkách

Isola della Giudecca

Tento ostrov je trochu jiný, než Benátky, jak je znáte z fotografií. Setkáte se tu také s běžným životem, továrnami a dělníky. Cesta začíná na zastávce Zitelle, kam vás dopraví linka č. 52 nebo 2N. Památky a zajímavostí, které na trase spatříte jsou kostel Zitelle, náměstí di Marte (a typycké obytné domky kolem), kostel Il Redentore, kanál Longo a della Pallada, hodinářskou továrnu Junghans, kostel Sant Eufemia, starý pivovar, textilka a zajímavý komplex Stuckyho mlýnu. V tomto historickém průmyslovém komplexu se nyní nachází luxusní hotel Hilton.
Mapka ke stažení:
benátky mapa

Procházka Castellem

Jak název čtvrti napovídá, Castello je plný kostelů. Pokud nejste příznivci těchto staveb, nezoufejte, cestou je mnoho dalších zajímavostí. Na co tedy narazíme, dominikánský kostel San Giovanni s jezdeckou sochou Bartolomea, náměstí Santa Giusina, kostel Franchesco della Vigna, náměstí Confraternita, Scuola di San Giorgio degli Schiavoni, kostel Sam Giovanni in Bragora a San Martino, Lodní muzeum, promenádu Riva di san Biagio a stejnojmenný kostel, komplex Marinarezza, malebný kanál Svaté Anny a velmi starý kostel Pietro di Castello s krásným, travou porostlým náměstím.
Mapka ke stažení:
mapa Benátek

San Marco - památky a drahé nákupy

Procházka začíná u zastávky člunů San Marco. Cestou potkáte slavný Harry s bar, spoustu luxusních butiků, tradiční obchody, šperkařství, koberce, umělecké galerie, Burzovní palác, divadlo Fenice, vyhlídku na Canal Grande, kostel Santa Maria dell Giglio, náměstí San Maurizio se stejnojmenným kostelem, jedno z největších benátských náměstí San Stefano, kostel San Vidal a most akademiků, kde lze navázat na procházku k Ponte di Rialto.
Mapka ke stažení:
Benátky procházka


Hotely v Benátkách

Odkazy


Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, odkazy