Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator


Karneval Benátky

Nejrůznější oslavy jsou v Benátkách známé již o pradávna. Námořní republika rok co rok překvapovala návštěvníky novými atrakcemi. V současnosti probíhá v Benátkách řada kulturních akcí, jen jedna však přiláká do ulic několik desítek tisíc cestovatelů.Benátský karneval trvá posledních jedenáct dní masopustu před popeleční středou. Karneval Benátky se neodehrává pouze v divadlech nebo palácích. Hlavním dějištěm jsou ulice Benátek. Tisíce lidí v kostýmech a maskách, které si předem pečlivě připravují, proudí městem ve víru tance a hudby. Je to opravdu velkolepá show, která začíná vhozením kartonového holoubka na náměstí Svatého Marka při neustávajícím dešti konfet. Během festivalu směřují do města turisté z celého světa a je tedy o mnoho složitější sehnat ubytování, zvlášť při rezervaci chvíli před začátkem karnevalu. Vrchol karnevalu nastává v jeho posledních čtyřech dnech.

Tradice Benátského karnevalu se traduje do 11. století našeho letopočtu. Největší slávu však zaznamenal ve století 18. Poté tato tradice na několik desetiletí ustala. Karneval v Benátkách byl znovuobnoven až v roce 1979 a od té doby je každoročně rozsáhlejší, než tomu v předchozím roce. Program není dopředu znám, můžeme se proto jen domnívat, co přinese rok 2017.

Benátský karneval  karneval Benátky  Benatky karneval

S Benátským karnevalem jsou neodmyslitelně spjaté Benátské masky. Ty jsou tradičně zhotovovány z kůže, porcelánu nebo papíru. V současnosti se k jejich výrobě používá i méně tradiční sádrokarton. To však nic nemění na jejich bohaté zdobnosti, která zpravidla vždy koresponduje s celým kostýmem.


Hotely v Benátkách

Odkazy


Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, odkazy