Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator


Nákupy v Benátkách

V Benátkách je řada obchodů, které nabízejí nejrůznější zboží. Jídlo, víno, suvenýry, umělecké předměty, oblečení a další. Místní je však příliš nevyužívají a raději nakupují na pevnině. Ceny jsou často o mnoho vyšší než v nejbližším okolí. Má to dva nejdůležitější důvody. Spousty turistů, kteří jsou ochotni si za "cokoli" z Benátek připlatit a fakt, že doprava zboží do Benátek je náročnější než kdekoli jinde.I přesto se tím nenechte odradit. Obchodů je v Benátkách požehnaně, nebudu zde dopodrobna líčit, co v kterém krámě koupit. Ale spíš poukáži na to, co je tradiční a vhodné například jako dárek.

V prvé řadě je dobré sledovat u koho nakupujete. Kvalitu vždy najdete u nákupy Benátkyuměleckých řemeslníků, kteří nabízejí ručně zhotovované masky, mramorovaný papír, rytiny, potištěné látky a keramiku. Velmi oblíbeným dárkem je sklo z ostrova Murano. Ovšem pozor na padělky, někteří podvodníci nabízejí zboží z Čech! Dalším zajímavým suvenýrem je bezpochyby tradiční karnevalová maska, případně celý karnevalový kostým. Tradici můžete hledat také v ručně tkaných krajkách, ale opět se mějte na pozoru, aby nebyly například z Turecka :). Určitě nevynechte ani proslulé benátské trhy. Nejznámější je pravděpodovně rybí (Campo delle Beccarie). Známý je také trh Rialto, kde prodejci nabízejí ovoce a zeleninu, kuřata, vajíčka a nejrůznější drobnosti. Z Itálie jistě můžete přivést také víno a sýry, ale ty raději kupte jinde než v Benátkách. Zpravidla budou velmi předražené

Kdo chce nakupovat v trochu okázalejším stylu, musí zavítat do exklusivní čtvrti San Marco. Jsou zde módní butiky, vybrané obchody se šperky, obuví, látkami a parfémy.

Obchody v Benátkách zpravidla otevírají v 9:00 s tříhodinovou pauzou od půl jedné do půl čtvrté, zavírají zhruba okolo 19:00. Obchody s potravinami mají otevřeno po celý týden, ostatní obchody zavírají o nedělích dříve, někdy i v pondělí dopoledne.


Hotely v Benátkách

Odkazy


Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, odkazy