Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator


Cestovatelské rady

Kdy do Benátek

Snad každé roční období je vhodné k návštěvě Benátek. Každý si může zvolit rušné období v průběhu Karnevalu nebo Velikonoc, parné léto s příjemným posezením na zahrádkách, klidný podzim nebo romantickou zimu.Cestovní etiketa

První otázkou v etiketě bývá zpravidla spropitné. To není v Benátkách samozřejmostí, ale ukázkou spokojenosti s podnikem. Když na něj však zapomenete, málo kdo si to bude vykládat špatně. Často se navíc, jako v celé Itálii, setkáte s tím, že obsluha je již zahrnuta v ceně. Spropitné, které nechávají samotní, Italové činí většinou zhruba 10% ceny. U stolu bývají Italové poněkud hluční, ovšem velmi přátelští. Proto s vámi většinou rádi prohodí pár slov. V Benátkách panuje trochu jiná atmosféra než kdekoli jinde v Itálii, obyvatelé jsou distingovanější. To se odráží například v přiměřeném oblečení do restaurací.

Lékařská péče

Rozhodně nezapomínejte na pojištění, míra spoluúčasti je v Itálii poměrně vysoká. Městskou nemocnici nalezneme v ulici Castello 6777, Campo Santi giovanni e Paolo. Lékárny mívají v otevírací době zhruba dvouhodinovou pauzu po poledni. Nakoupit však lze i v pozdních odpoledních hodinách, zhruba do osmi hodin večer. Pro volání o pomoc využijte v případě nouze linku 112.

Parkování

Po Benátkách se vozem dopravovat samozřejmě nelze. Dojet lze na okraj historického města po uměle vytvořeném náspu. Více na podstránce doprava. Auto je možné odstavit na jednom ze dvou parkovišť, Tronchetto nebo Piazzale Roma. Tronchetto o trochu vzdálenější od centra, proto je v něm parkování snazší. V Piazalle Roma parkujte spíše mimo sezónu, bývá často plné. Garáže jsou skutečně velmi rozlehlé, dobře si tedy zapamatujte, kde parkujete. Parkovné se platí na celý den a cena je zhruba 30 Eur.

parkování Benátky

Svátky

1. ledna - Nový rok
6. ledna - Tři králové
Velikonoční pondělí
25. dubna - Den osvobození Itálie
1. května - Den práce
15. srpna - Nanebevzetí Panny Marie
1. listopadu - svátek Všech svatých
8. prosince - Neposkvrněné početí Panny Marie
25. - 26. prosince - svátky Vánoční

- Doprava po Benátkách
- Kam večer
- Jazykový slovníček
(zdroj: Merian live!)

Hotely v Benátkách

Odkazy


Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, odkazy