Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator


Doprava do Benátek

Letadlem

S klesající cenou letenek využívá tuto možnost stále více turistů. Doprava letadlem je samozřejmě nejrychlejší a také nejpohodlnější. Důležité je, že odpadá nutnost parkování (které v Benátkách není nejlevnější). Více o cestě do Benátek letadlem pojednává stránka letenky.Autem

Spousta turistů Benátky navštěvuje při jednodenní zastávce cestou na jih Itálie. V případě, že budete cestovat autem do Benátek přímo, je nejrychlejší cesta přes Dolní Dvořiště, Linec, Salzburg a Villach. Z Prahy trvá cesta zhruba 8-9 hodin a ujedete něco málo přes 800 kilometrů. Po cestě počítejte s tím, že budete muset zakoupit rakouskou dálniční známku (objíždět dálnice nemá smysl, koupíte ji i u českých benzínek při hranicích za české koruny), pár rakouských tunelů a něco málo za ujeté kilometry na italských dálnicích. Alternativní cestou je projíždět přes Mnichov, kdy celá cesta vede po dálnici. V Benátkách je trochu problém s parkováním, protože autům je do města příjezd zakázán. Máte tedy dvě možnosti, nechat vozidlo na pevnině a do Benátek se dopravit vlakem nebo lodí. Druhou možností je zaparkovat na odstavném parkovišti na okraji Benátek. To je však poměrně drahé a často zaplněné. Více o parkování v Benátkách se dočtěte na stránce cestovatelské rady.

Vlakem

Rozhodnete-li se cestovat do Benátek vlakem, čeká vás sice (12-14 hodin) dlouhá cesta, která však vede krásnou krajinou. Vlakem jsem do Benátek nikdy necestoval, ale vím, že jako alternativa je využitelný. Spoje často vedou přes Mnichov. Počítat musíte zhruba se dvěma přestupy. Někdy je výhodné spojit cestování vlakem a autobusem. Cesta se sice příliš neurychlí, ale budete mít o mnoho více odjezdových časů. Konečnou stanicí pro vás bude jediné vlakové nádraží v Benátkách Stazione di Santa Lucia Venezia.

doprava do Benátek
Odkaz - Doprava po Benátkách

Hotely v Benátkách

Odkazy


Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, odkazy